Нові сучасні автомобілі для обласного парку «швидких» були презентовані 19 грудня – на День святого Миколая. Закуплено вісім автомобілів для Канівського, Шполянського, Золотоніського, Чигиринського, Маньківського районів , нашого, Монастирищенського, та підрозділу санітарної авіації. На закупівлю автомобілів  загалом було витрачено 16,5 млн грн бюджетних коштів ( співфінансування з обласного та бюджетів районів Черкащини).

      Це – спільна робота обласної та районних влад, спонсорів, об’єднаних територіальних громад, – пояснив журналістам голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко. – 50 відсотків – це гроші обласного бюджету, 50 відсотків – кошти місцевих бюджетів і меценатів. За останні роки з обласного та місцевих бюджетів не було закупівлі автомобілів «швидкої» (закупляли тільки за кошти держави). Але парк автомобілів потрібно оновлювати щороку – ці машини швидко зношуються – кожний автомобіль щороку здійснює у середньому на 3-3,5 тисячі викликів.


              Як зазначив Юрій Ткаченко, планувалося закупити більше автомобілів, але частина міст і районів не долучилися до програми. 
– Я вірю, що наступного року свої кошти виділять на оновлення автопарку «швидких» місто Черкаси та ще деякі райони області. В рамках медичної реформи ми плануємо наступного року також побудувати обласну диспетчерську обласного центру екстреної медичної допомоги, де буде створено сучасні умови, яка буде інформатизована, що поліпшить якість роботи медичних працівників, – додав Юрій Ткаченко.

Голова обласної ради Олександр Вельбівець, у свою чергу, наголосив, що дуже символічно, що передача автомобілів відбулася у свято святого Миколая Чудотворця. «Подарунок «під подушку», – пожартував Олександр Іванович. Він також зазначив, що цей захід підтверджує, що медична реформа – це не тільки слова, вона втілюється у конкретні справи.

            В церемонії вручення швидких взяв участь голова районної державної адміністрації Олег Недогода.

         Отримуючи ключі від автомобіля, Олег Федорович щиро подякував обласній владі, народному депутату України Антону Яценку, депутатському корпусу Монастирищенської районної ради, які влітку підтримали ініціативу райдержадміністрації щодо виділення додаткових коштів з районного бюджету. «Сподіваюся, що в наступному році ми також зможемо радувати наших краян приємними сюрпризами, адже наші люди заслуговують на все найкраще».  

 

Довідково:

Нині комунальній установі «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» підпорядковані 5 станцій швидкої допомоги – Черкаська, Смілянська, Уманська, Лівобережна та Звенигородська зі своїми підстанціями в усіх районах області.

 

Ви тут: Home Новини району Подарунок «під подушку» для жителів Монастирищенського району