З-поміж багатьох сучасних свят Новий рік та Різдво є найулюбленішими. Можливо тому, що кожен з нас в глибині душі вірить в новорічне диво, яке обіцяє зустріч із чимось найбажанішим, дає надію, що прийдешній рік буде кращим, ніж минулий.

      Працівник районної бібліотеки  Юлія Стецюк познайомила учнів професійного ліцею з історією та походження новорічних та різдвяних свят, народними традиціями їх святкування на фольк-етно подорожі «Дивосвіт новорічних та різдвяних свят».

               Бібліотекар розповіла про Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях. Незважаючи на те, що Новий рік – одне з небагатьох свят, що об’єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика. В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а «дідух». Виготовляли його з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув’язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб «дідух» міг стояти. Верхівка новорічного вінка нагадувала конусоподібний сніп з колоссям.     

У світогляді наших предків Новий рік, як межа, що відокремлює старе від нового, вмираюче від ще ненародженого, вважався своєрідним порталом у майбутнє. Від поведінки людини напередодні свята, її слів та моральності вчинків, від обрядових дій залежало життя у наступному році. З часом переважна більшість населення почала забувати традиції предків. За останні  роки у святкову культуру українців увійшли окремі елементи масової культури, обрядовості західноєвропейських і східних народів. Вилучення сакрального, духовного зі сфери сучасної святково-обрядової культури в Україні перетворює їх на низку видовищ, розваг. Отже, сучасна молодь повинна знати, вивчати та шанувати традиції українського народу, щоб передати їх наступним поколінням.

 Районна бібліотека вітає всіх з прийдешніми святами. Знайте та шануйте народні традиції, розповідайте про них дітям, навчайте їх колядок та щедрівок, примножуйте духовну скарбницю українського народу. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть всім родинам добро, мир і достаток, щоб у новому році ви зробили та отримали все те, про що так давно мріяли! 

Ви тут: Home Новини району Дивосвіт новорічних та різдвяних свят