Зайнятість населення – одне з пріоритетних питань в роботі Монастирищенського районного центру зайнятості. В умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та інші роботи тимчасового характера. Організація таких робіт здійснюється у тісній співпраці з органами влади та місцевого самоврядування. Щороку відповідно до соціальних потреб територіальних громад, приймаються та затверджуються рішення по переліку видів громадських робіт.

Для  безробітних громадян участь у таких роботах є важливою і корисною, адже дозволяє зберегти або відновити мотивацію до праці, працювати в колективі, відчувати себе потрібним іншим. Крім цього, громадські роботи та роботи тимчасового характеру є своєрідним механізмом підбору працівників, адже за період участі безробітних у таких роботах керівники підприємств мають можливість оцінити здібності кожного із них і врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу. Центром зайнятості налагоджена якісна співпраця з керівниками підприємств та територіальних громад, загалом в 2017 році було залучено до даних робіт 1068 осіб, в т.ч на громадські роботи 178 осіб. П'ятнадцять територіальних громад, за участю 45 безробітних, провели громадські роботи повністю за кошти місцевих бюджетів, дванадцять громад з умовами фінансування: 70% за кошти місцевих бюджетів, 30% за кошти ФЗДССУВБ.   

Прикладом ефективної роботи щодо організації та проведення громадських робіт є Монастирищенська міська рада, яка з початку року працевлаштувала на громадські роботи 97 безробітних, якими були виконані роботи з благоустрою території міста, упорядкування парків, кладовищ, та місць поховань осіб, які загинули у боротьбі за свободу і незалежність України, братських могил та інших місць похованнь загиблих захисників Вітчизни у Другій світовій війні, виконувались роботи по заготівлі дрів сім’ям, призваних, поранених та загиблих військовослужбовців у зоні АТО, людям з інвалідністю. Проводилась робота по інформуванню населення стосовно порядку отримання житлових субсидій та технічної підготовки документів з кур’єрскою доставкою.

  Це корисна і взаємовигідна справа: дієва допомога роботодавцям, реальна підтримка незайнятих громадян у період пошуку роботи, надійний шлях до їхньої постійної зайнятості.  

Ви тут: Home Новини району Громадські роботи: допомога для громадян, для безробітних – тимчасова зайнятість