На території Монастирищенського району існує декілька архівних установ – це Архівний сектор Монастирищенської районної державної адміністрації (вул. Жовтнева 6 (другий поверх – приміщення Редакції газети «Зоря») та Комунальна установа «Трудовий архів Монастирищенського району» (вул. Жовтнева, 1).

         У 1993–1994 рр. державний районний архів входив до складу райдержадміністрації, у 1994–1995 рр. до складу виконкому Монастирищенської ради народних депутатів, з липня 1995 р. входить до складу Монастирищенської райдержадміністрації.

     У 1998 р. Монастирищенський державний районний архів перейменовано в архівний відділ Монастирищенської райдержадміністрації.

         В 2013р. архівний відділ Монастирищенської райдержадміністрації перейменовано в архівний сектор Монастирищенської райдержадміністрації.

         Відповідно до Закону України Про внесення змін до Закону України        « Про Національний архівний фонд та архівні установи» від 5 липня 2012 року № 5068-УІ  у Монастирищенському районі функціонує Трудовий архів Монастирищенського району, який створений відповідно до рішення  Монастирищенської  районної  ради від 23.02.2007 року № 87-19/У. На даний час Трудовий архів підпорядкований Монастирищенській міській раді.

         Трудовий архів створений для централізованого тимчасового зберігання архівних документів, зберігає документи з кадрових питань ліквідованих  установ.

         За всі роки в архівному секторі нагромаджено 126 фондів, 18000 одиниць збереження управлінської документації за 1981–2012 роки.

         Архів зберігає документи районного виконавчого комітету, райдержадміністрації, її відділів та управлінь, районної, сільської та селищної ради, районної, міської, сільських та селищної територіальних виборчих комісій, колгоспів та колективних       сільгосппідприємств. Документи райдержадміністрації та місцевих рад висвітлюють соціально - політичний, економічний стан району: паспорти сільських і селищних рад, протоколи засідань виконкомів і сесій місцевих рад, розпорядження голів з основної діяльності, протоколи сходів громадян, документи постійних комісій, інформації про стан соціального захисту дітей і ветеранів, відомості про чисельність населення, вшанування ветеранів, святкування ювілейних дат.

         Стан агропромислового комплексу району характеризують документи фондів управління сільського господарства, управління статистики, колгоспів: річні бухгалтерські звіти сільгосппідприємств, економічні аналізи господарсько-фінансової діяльності сільгосппідприємств району, річні кормові баланси, акти зимівлі тварин, аналізи з оплати праці та документі з інвентаризації заборгованості з заробітної плати збанкрутілих сільгосппідприємств району. У фонді управління сільського господарства та в протоколах загальних зборів членів колгоспів є інформація про реформування агропромислового комплексу. Річні статистичні та ветеринарні звіти розкривають організацію та стан роботи з профілактики захворювань, лікування тварин в господарствах та приватному секторі району. 

         Протоколи загальних зборів колгоспників, засідань правлінь, містять інформацію про прийняття та вихід з членів колгоспу, висвітлюють робочі будні та найважливіші події колгоспного життя (укрупнення господарств, виділення окремих господарств, затвердження статутів, положень про оплату праці).

         Стан освітньо-виховної роботи відображають документи відділу освіти. У фонді зберігаються: протоколи конференцій педагогічних працівників району; статистичні звіти про матеріальну базу учбових закладів, про забезпечення загальної середньої освіти, про стан фізичного і дошкільного виховання; інформації про виконання заходів щодо вирішення проблем у галузі освіти.

         Мережу лікарняних закладів, основні показники роботи, стан лікувально-профілактичної допомоги населенню розкривають документи фонду центральної районної лікарні.

         Документи фонду відділу культури містять відомості про стан культурно-просвітницької роботи в районі, про пам’ятники історії і культури.

         Архів зберігає документи фонду районного фінансового відділу з 1981 року: річні бюджети району, зведення сільських, селищних і міського бюджетів, плани і звіти про стан виконання місцевих бюджетів, надходження податків, контрольно-ревізійну роботу.

         Важливий напрямок в частині забезпечення волевиявлення жителів району відображають документи виконкомів місцевих рад в роки проведення місцевих виборів та документи територіальних виборчих комісій: протоколи засідань; рішення виборчих комісій та документи, на підставі яких прийнято рішення (подання, заяви, скарги та інші передбачені законодавством документи); протоколи виборчих комісій про підсумки голосування у виборчих округах та про результати виборів; протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях; фінансові документи про проведення виборів.

Ви тут: Home Архів Архів Монастирищенського району