Містобудування, архітектура

Зміни до норм ДБН

У державних будівельних нормах планують унормувати мінімальну відстань від краю земельної ділянки, на якій дозволяється висаджувати дерева та кущі у новій садибній та дачній забудові. Мова йде лише про ті сторони земельних ділянок, які є суміжними з сусідськими.
Відповідна норма міститься у проекті оновленого ДБН «Планування та забудова територій», який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.
«Непорозуміння і конфлікти між сусідами, які мають суміжні земельні ділянки, завжди були. Особливо гострими вони стають навколо питання висадки дерев по тій стороні території, яка є суміжною. До чого лише не доходять ці чвари. Щоб вирішити цю проблему для нової садибної забудови, у проекті нового містобудівного ДБН запропоновано встановити мінімальну відстань, на якій дозволяється висаджувати дерева і кущі. Це стосується лише тієї сторони, яка суміжна з сусідською ділянкою. Тобто, на сторону, яка межує, наприклад, з вулицею, ці норми не будуть розповсюджуватися. На нашу думку, це дозволить нарешті врегулювати питання для власників садибних ділянок», - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

читати далі

Законопроект про «довгобуди»

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україні спільно з ДП «НДПІ містобудування» розробив новий законопроект «Про захист прав постраждалих фізичних осіб при будівництві житлової нерухомості». Він має на меті, у першу чергу, закріпити законодавчі механізми для захисту прав громадян, чиї кошти залучаються у будівництво житла, а також вирішити питання з добудовою існуючих проблемних об’єктів. Повідомляє прес-служба Лева Парцхаладзе.
«Проблема довгобудів існує вже давно, проте досі комплексно ніяк не вирішувалась. Зараз Мінрегіон розробив новий законопроект, який направлений на запровадження ефективних механізмів вирішення цієї проблеми та добудови вже існуючих проблемних об’єктів. Найголовніше, що повинен врегулювати новий закон, - забезпечити захист прав громадян, чиї кошти залучаються у будівництво житла, шляхом створення дієвого контролю за процесом інвестування у нерухомість», - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

читати далі

Детальний план території частини кварталу громадської забудови по вул. Санаторній, 9 м.Монастирище

Attachments:
Download this file (Проект  БАЗА.jpg)Проект БАЗА.jpg[ ]

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 555 від 25.05.2011 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» та на виконання розпорядження Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області № 158 від 27.12.2018 року «Про розробку детального плану території частини території за межами населеного пункту смт. Цибулів для будівництва і експлуатації фотоелектричної станції (ФЕС) (сонячної електростанції) ТОВ «ІНДІАН СОЛАР ЦИБУЛІВ», Монастирищенська районна державна адміністрація Черкаської області повідомляє про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення зазначеного детального плану території.

Метою розроблення детального плану території є уточнення положень генерального плану смт. Цибулів, впорядкування території для містобудівних потреб та вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин Цибулівської селищної ради з подальшим відведенням земельної ділянки в оренду, визначення планувальної організації та розвитку території задля будівництва і експлуатації фотоелектричної станції (ФЕС).

Площа земельної ділянки – 10,0 Га, цільове призначення – 14.01. - для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій) під розміщення об’єктів, устаткування і обладнання фотоелектричної станції (ФЕС).

Замовник розроблення детального плану території Монастирищенська районна державна адміністрація Черкаської області.

Відповідальний за організацію розгляду пропозицій визначено сектор регіонального розвитку, містобудування та архітектури Монастирищенської районної державної адміністрації.

Пропозиції громадськості приймаються із моменту опублікування цього повідомлення. Строк завершення прийому пропозицій – 17.06.2019 року.

Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Інформаційний захід для ознайомлення громадськості із проектом детального плану території заплановано на 17.06.2019 року, о 14:00 год. за адресою: 19114, Черкаська обл., Монастирищенський р-н, смт. Цибулів, вул. Ватутіна, 2, селищний Будинок культури.

Детальний план території площею 10 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій, з розміщенням об'єктів, устаткування і обладнання фотоелектричної станції (ФЕС) в адміністративних межах Цибулівської селищної ради (за межами населеного пункту) Монастирищенського району Черкаської області

Ви тут: Home Містобудування, архітектура