Сільське господарство

У рекомендаціях подано покрокова схема надання водних об’єктів у користування на умовах оренди

Департамент агропромислового розвитку

Черкаської обласної державної адміністрації

Місце знаходження:

18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131/1,

факс 63-18-40,

e – mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядокроботи:

понеділок – четвер з 9.00 до 18.15
п’ятниця з 9.00 до 17.00
Обідня перерва з 13.00 до 14.00

Деградація земель та опустелювання є одними з найбільш серйозних викликів для сталого розвитку країни, які спричиняють істотні проблеми екологічного і соціально-економічного характеру.

Найбільш масштабними деградаційними процесами є водна та вітрова ерозія ґрунтів (близько 57 відсотків території країни), підтоплення земель (приблизно 12 відсотків), підкислення (майже 18 відсотків), засолення та осолонцювання ґрунтів (більш як 6 відсотків).

читати далі

У ці дні жителі району спостерігають незвичне явище – багато гарних помаранчево - чорних картатих метеликів у великих кількостях літають над посівами сільськогосподарських культур і навіть в населених пунктах. У приватних домоволодіннях їх найчастіше можна зустріти біля куща квітуючого жасмину. В минулому році таке явище в нашій зоні спостерігалось в значно меншій мірі. Екологи пояснюють це сезонною міграцією метелика виду "Vanessa cardui”, що належить до мігруючих видів. Наукова назва метелика – сонцевик будяковий, а народна – чортополохівка.

читати далі

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття –  це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереженнябіоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті погіршення умов життя.

Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Ми маємо переглянути стосунки «людина – природа». Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Саме жива природа є основою життя на Землі та фундаментом гармонійного існування.

читати далі

Всесвітній день мігруючих птахів був ініційований у 2006 році Угодою про збереження афро-азіатських мігруючих водно-болотних птахів у співпраці з Конвенцією про збереження мігруючих видів тварин як глобальна інформаційно-освітня кампанія, спрямована на створення сприятливих умов для мігруючих птахів та середовища їхнього проживання в усьому світі.

Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася. Відзначення цього дня дає можливість кожному зробити свій внесок у зменшення загроз для птахів та для їхнього захисту.

Дочірні категорії

Ви тут: Home Сільське господарство