Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй у 2000 році з нагоди  прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

     Займаючи  менше 6% площі Європи, Україна завдяки розташуванню її території на перехресті багатьох природних зон, шляхів міграції представників тваринного та рослинного світу володіє близько  35 %  біорізнаманіття.

     Біорізноманіття України налічує  більше 70 тис. видів:

- флора – до 27 тис. видів;

- фауна – до 45 тис. видів.

     Біорізноманіття України складають багато рідкісних, реліктових та ендемічних видів. Нажаль, зростаюче антропогенне навантаження продовжує негативно впливати на стан популяцій рослин та тварин. Найзначнішим на сьогодні є скорочення ареалів існування. Сільське господарство  і урбанізація подрібнюють і руйнують природне місце існування сухопутних тварин. Проблемою залишається і забруднення навколишнього середовища. Надзвичайно небезпечні невидимі пестициди, промислові отрутохімікати роблять малопридатними для життя річки, руйнують харчові ланцюги. Водні потоки, забруднені добривами і каналізаційними стоками призводять до спустошення морських природних зон. Все більша кількість видів потребує захисту та відновлення.

      Можна виділити два шляхи відновлення біорізнаманіття:

- природний, за якого  відбувається саморегуляція чисельності видів у природі через пристосування їх до трансформованих людиною ландшафтів,

- другий – штучний, який здійснюється людиною з застосуванням різних методів:

                 - створення природно-заповідних об’єктів та розбудова екологічної мережі;

                  - контролююча функція держави;

                  - громадський контроль;              

                  - еколого-просвітницька робота.

     З нагоди  Міжнародного дня біорізноманіття Монастирищенське управління агропромислового розвитку райдержадміністрації  звертається до мешканців Монастирищенського  району  та  ЗАКЛИКАЄ  з повагою та любов’ю ставитися до рідної землі, суворо дотримуватися природоохоронного законодавства, дбати про навколишнє природне середовище!

Ви тут: Home Сільське господарство Відділ АПР Міжнародний день біорізноманіття