Сучасна українська держава засуджує будь-які прояви агресії у 21 столітті, адже український народ ціною життя тисячі патріотів відстоював і відстоює шанс на своє мирне майбутнє і майбутнє Європи . І тому ми солідарні з усіма народами, які постраждали і продовжують зазнавати страждань від  тоталітарних режимів.

      Збереження пам’яті про невинні жертви нелюдського більшовицького режиму є нагадуванням і застереженням для майбутніх поколінь Українців – немає нічого страшнішого від тоталітарного режиму, безумне винищення українського народу стало основною політикою злочинного режиму, його самоціллю.

Україна згадує кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених тодішньою владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

         В народній пам’яті навічно врізалися  трагічні  масштаби  репресій  1937-38 рр. За два роки в Україні було арештовано  понад 267 тис. громадян, 197 тис. в подальшому були засуджені, з них до вищої міри покарання –понад 122 тисячі. В основному це були  рядові «трудяги», нерідко неграмотні, далекі від політики і всіляких чиновницьких  розбірок.

В дійсності,протягом 70 років репресії не припинялися ні на хвилину. Це було невід’ємною частиною системи державного управління. Факти свідчать  про злочини влади, яка намагалась шляхом репресій  тримати під страхом  караючого меча революції  як підлітка, так і немічних бабусь і дідів. Але основне вістря  диктатури  було спрямоване проти найбільш працездатних, репродуктивних людей.

З  нагоди  Дня вшанування  пам’яті  жертв політичних репресій до памятного знаку жертвам політичних репресій поклали квіти голова райдержадміністрації Олег Недогода, голова районної ради Микола Орендарчук, міський голова Олександр Тищенко, громадськість.

Пам’ятаймо про це, щоб ніколи не було повторення.

Ви тут: Home Новини району На Монастирищині вшанували жертв політичних репресій