23 червня у райдержадміністрації відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 на  території Монастирищенського району.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 500  (далі-Постанова) через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року.

На період дії карантину робота розпочинається:

- в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8 годині;

- в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України  о 10 годині.

Відповідно до Постанови, регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається область,  в якій наявна одна з наступних ознак:

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більше 50 відсотків;

середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції                              та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 складає більше 11%.

Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється                      на території району на підставі рішення районної комісії ТЕБ та НС,                       яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності                         у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів. У регіонах, в яких здійснюється посилення протиепідемічних заходів, може встановлюватись особливості діяльності та обмеження щодо:

проведення спортивних заходів, культурних, релігійних та інших масових заходів;

діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;

здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень  у міському, приміському, міжміському сполученні;

відвідування закладів дошкільної освіти;

роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;

діяльності закладів харчування;

проведення масових заходів.

Також рекомендовано органам державної влади, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період  дії карантину з метою обмеження скупчення громадян в транспорті  та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу. Він, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу. Вже не йдеться про позмінну роботу працівників та/або за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет.

Також у постанові Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392                     зі змінами з’являться ще три нові пункти 12-1 – 12-3. Нові норми починають діяти з 22 червня. За ними:

– рекомендовано суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи  о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

оптова та роздрібна торгівля; 

ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;

поштова та кур’єрська діяльність;

тимчасове розміщування та організація харчування;

страхова діяльність;

освіта;

надання соціальної допомоги;

мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Ви тут: Home Новини району На черговому засіданні комісії з ТЕБ та НС обговорили заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19