Молодіжні заходи:

Протягом 2017 року сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проводилась робота по виконанню заходів згідно плану роботи.

З метою пошуку та підтримки талановитої молоді проведені заходи: конкурс юних поетів „ Тарасовими шляхами ” 1 юний поет Монастирищини потрапив в збірку;

     Конкурс художньої самодіяльності  „ Грайлива веселка ”.

З метою розвитку підприємництва проведений конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді, конкурс на звання „ Кращий молодий підприємець року ”.

В районному будинку культури проведено свято з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей.

Проведено районний захід «Обдарованість – 2017» де відзначили кращих спортсменів та тренерів району.

     З метою підтримки дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей проведена благодійна акція „У школу – з радістю ”. В 2017 році сформовані подарунки із шкільним приладдям і вручені 40 дітям. Представники дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей взяли участь у обласному святі.

Проведено районне свято - День молоді, в ході якого відбулося відзначення кращих представників молоді району.

     У грудні місяці проведено вогник для дітей з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе».

Оздоровлення:

Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту координує проведення оздоровчої кампанії.

З метою створення належних умов для відпочинку та оздоровлення дітей  розроблено районної програми  оздоровлення та відпочинку дітей в Монастирищенському районі  на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22.04.2016 № 6-6/VII.

Цього року в літній період охоплено послугами оздоровлення та відпочинку 3062 дітей району (всього 3735), що становить 81,0 % від

загальної кількості дітей шкільного віку.

З них:

оздоровленням 1045 дітей (28,0 %), відпочинком 2017 дітей (54,0%)

Цьогоріч послугами оздоровлення та відпочинку в літній період охоплено:

61 – дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (всього 61).

544 – дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей (всього 680);

48 – дітей-інвалідів(всього 64);

10 – дітей, які постраждали в наслідок аварії ЧАЕС(всього 10);

1178 – дітей, які перебувають на диспансерному обліку(1964 всього);

295 – талановитих та обдарованих дітей (всього 295);

211 – дітей АПК( всього 211);

124 – діти, АТО (всього 145);

24 – дітей  внутрішньо переміщених осіб ( всього 29).

Влітку 2017 року функціонували 26 таборів, з них – 25 пришкільних таборів 1-4 класів, 1 оздоровчий табір «Веселка» з цілодобовим перебуванням   для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування  та вихованців  Монастирищенської  спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ст. «Обдарованість». Термін відпочинкової зміни пришкільних таборів – 14 днів, табору з цілодобовим перебуванням – 21 день. У щоденний раціон харчування дітей  було введено свіжі овочі, фрукти і соки, страви із м’яса та  риби. У пришкільних таборах було забезпечене збалансоване та вітамінізоване, повноцінне 2-хразове харчування. Вартість дітодня у пришкільних таборах становила 28 грн., оздоровчому таборі «Веселка» - 45 грн.

На базі Монастирищенської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№5 та Монастирищенського НВК «Ліцей – ЗОШ  І-ІІІ ст. «Ерудит» діяли  літні мовні табори, в яких діти мали змогу  спілкуватися з однолітками та  вчителями англійською мовою.

         Під час літньої оздоровчої кампанії у с.Терлиця   з 11 по 21 червня 2017 р. працював  спортивно-патріотичний табір «Козацька слобода». Він був організований на  базі Дитячо-юнацької спортивної школи. Мета  табору -  оздоровлення вихованців ДЮСШ, формування у них навичок  здорового способу життя, виховання патріотизму. До табору було залучено 24 особи  віком 11-17 років, інструкторів з числа тренерів школи. У наметовому містечку  було створено умови для ведення здорового способу життя шляхом організації раціонального рухового режиму; організовано  і проведено  тематичні екскурсії, спортивні змагання, тренінги, спрямовані на виховання потреби в культурному, духовному та фізичному самовдосконаленні. Інструктори навчали дітей військово-прикладним видам спорту: військово-спортивне багатоборство; марші-кидки; спортивне орієнтування.

         Виховний процес з дітьми в пришкільних таборах поєднував відпочинок і  спорт під час проведення тематичних днів: «День здоров’я», «День спорту», «День природи», «День казки», «День туриста», «День безпеки», «День юних талантів» та інші.  Діти відвідували дитячі парки,  пам’ятні місця нашого району, районний краєзнавчий музей та переглянули багато дитячих казок та мультфільмів.

         Для забезпечення змістовного дозвілля дітей у пришкільних таборах Будинок дитячої та юнацької творчості розробив план роботи під час оздоровчої кампанії. Діти мали змогу відвідати гуртки: «Оригамі», «Паперопластика», «Тістопластика», «В’язання», «М’яка іграшка», «Бісероплетіння».  Майстер-класи були проведені для 624 дітей.  Вихованці гуртка лялькового театру «Сонечко» організували 21 виставу для молодших школярів. За період роботи пришкільних таборів Будинок дитячої та юнацької творчості відвідали 938 дітей.

         Було  проведено 80 екскурсій дітей  у м. Львів, м. Канів, побували в океанаріумі, зоопарку м. Києва, відвідали дендропарк «Софіївку» м.Умані, виставу  світло – музичного фонтану м. Вінниці,   кінно – спортивний  комплекс у м. Жашків.

На фінансування оздоровчої кампанії влітку 2017 року з районного та місцевих бюджетів виділено 526,6 тис. грн.. та залучені кошти в сумі 51,8 тис. грн..

У пришкільних таборах проводився щорічний  районний огляд - конкурс  на кращий дитячий табір оздоровлення та відпочинку. Найкращі роботи у конкурсі представили відпочинкові  табори:  «Мрія» Монастирищенського НВК І-ІІІ ст. «Ерудит», «Сонечко» Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ст, «Дружба» Івахнянської ЗОШ І-ІІІ ст., «Їжачок» Лукашівського НВК І- ІІІ ст., «Дружба» Шарнопільського НВК І-ІІІ ст., «Веселка» Коритнянського НВК І-ІІІ ст., «Бджілка» Терлицького НВК І-ІІІ ст., «Антошка» Сатанівської ЗОШ І-ІІІ ст., «Барвограй» Копіюватського НВК І-ІІІ ст., «Іскорка» Степівського НВК І-ІІ ст., «Сонечко» Долинківської ЗОШ І-ІІ ст. Представлені роботи свідчать про творчий підхід педагогічних працівників до змістовного наповнення  роботи закладів влітку 2016 року, проведення педагогічними колективами оздоровчих заходів  виховної, фізкультурно-спортивної роботи, загартування дітей, забезпечення якісним харчуванням.

Спорт:

У відповідністю з районною програмою розвитку фізичної культури і спорту на 2017 рік у районі протягом 2017 року здійснено комплекс організаційно – практичних заходів у цьому напрямку.

Хід реалізації програми було заслухано на засіданні постійної комісії районної ради з питань освіти, культури та спорту у травні та листопаді 2017 року.

У травні на засіданні колегії райдержадміністрації у порядку контролю було розглянуто готовність спортивних споруд до роботи у літній період.

        Протягом 2017 року спортсмени району взяли участь у 54 спортивних заходах районного та обласного рівнів.

        Боксери, тенісисти, шахісти, футболісти, баскетболісти провели ряд матчевих зустрічей як у м Монастирище так і на виїзді з командами Вінницької, Київської та Черкаської областей.

        Спортивно – оздоровча робота за місцем навчання  здійснюється відповідно до Закону України “ Про фізичну культуру та спорт ”. Викладання фізичної культури в закладах освіти району ведеться згідно календарно – тематичного планування, яке відповідає вимогам державного стандарту базової та повної середньої освіти. Заняття проводяться як класичного типу, так і сюжетні, комплексні, комбіновані за диференційованим принципом.

        Залучення сільського населення до фізкультурно – оздоровчої та спортивної діяльності проходить, в основному, в рамках проведення комплексу змагань під гаслом “ Найспортивніше село ” та з нагоди святкування “ Дня фізичної культури та спорту ”. Так у нинішньому році на всіх етапах змагань село – район – область взяли участь біля 4 – х тисяч любителів спорту. У багатьох селах стало традицією проводити сільські спортивні змагання приурочені до знаменних дат та у свята.

          Переважна більшість допризовної молоді була залучена до занять спортом як по місцю проживання , так і через роботу спортивних секцій. У змаганнях “Найспортивніше село” взяли участь майже 36 допризовників.

          Сектором у справах ciм’ї, молоді та спорту узгоджено план спільних дій з районною громадською організацією “ Союз організацій інвалідів України ” , щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями, залученні в міру можливого їх до занять фізичною культурою і спортом. Стали традиційними змагання серед інвалідів з настільного тенісу, шахів, шашок, дартсу. У районі створюються всі можливості для безоплатного і безперешкодного доступу інвалідів до спортивних споруд та участі їх у всіх заходах спортивного характеру.

           На сесії районної ради 30 травня 2007 року було прийнято рішення про утворення районного центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”. Проте дане рішення знаходиться у стадії виконання через відсутність відповідного фінансування.

           На фінансування спортивних заходів у 2017 році через сектор у справах cім’ї, молоді та спорту виділили 20 тис. грн..

 В районі збережена та удосконалюється матеріально– спортивна база: спортивний комплекс (один з найкращих в області), центральний стадіон, футбольні поля, спортивні майданчики, приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, 85 відсотків навчальних закладів забезпечені вуличним тренажерним спортивним обладнанням. Заняття в дошкільних навчальних закладах проводяться на 34 – ти спортивних майданчиках, 12 спортивних кімнатах та в 2 спортивних залах, решта – в музично-спортивних кімнатах.

 В районі функціонує  ДЮСШ, де культивується п’ять видів спорту: бокс, волейбол, теніс настільний,футбол та пауерліфтинг. В школі навчається близько 250 вихованців. Минулого року в ДЮСШ закуплено спортивне обладнання та інвентар для всіх видів спорту.

Ведуться роботи по відновленню роботи плавального басейну та реконструкція районного стадіону “ Авангард ” демонтаж старих та встановлення індивідуальних пластикових сидінь.

Ви тут: Home Молодіжна та сімейна політика, спорт Сектор у справах сім'ї, молоді та спорту Звіт сектору у справах сім’ї, молоді та спорту за 2017 рік